2013. augusztus 19., hétfő

Nem sikerült a bemutatkozás

Horváth szerezte az egyenlítő gólunkat

Vereséggel kezdte csapatunk a 2013/2014-es bajnokságot a megyei II. osztályban. A Közép csoport tavalyi 6. helyezettjének, Emődnek az otthonában az edzőmérkőzések után, igen csak visszafogott produkcióval rukkoltak elő Szászfaiék így a lendületes hazaiak az első félidőben első részében szinte átszaladtak a mieinken. A második játékrészben valamivel összeszedettebbnek bizonyult csapatunk, ám a pontszerzéshez ez kevésnek bizonyult és a hazaiak megérdemelten tartották otthon a három pontot.
Képek a mérkőzésről: ide kattintva!

Hamar vezetéshez is jutottak a találkozón a hazaiak, a 4. percben egy baloldali beadást a hosszú oldalon üresen álló Kékedi fejelt a kapuba. 1-0. S bár korán vezettek a vendéglátók, hamar jött a válasz is a mieinktől. A 7. minutumban egy felívelést követően Stefán csúsztatta meg a labdát, amire Horváth reagált a leggyorsabban, a védők közül kilépve 16 méterről lőtte kapuba a labdát. 1-1. A gyors egyenlítés ellenére sem sikerült azonban rendezni a sorokat, a 16. percben egy újabb baloldali beadás után, az ex-aszalói, Halász Ádám fejelte át Korály Gábor felett a labdát, ami a hosszú sarokba hullott. 2-1. Az ivószünetig még egy nagy ziccere volt a hazaiaknak, ami azonban kimaradt. A frissítéskor visszább vonta csapatát Füleki János, és stabilabb is lett a középpálya, ám a kapura nem sikerült veszélyt jelenteni. A 45. percben ráadásul Vass Tamás lépett ki a védők között, majd lőtt kapura, labdájába még beletudott kapni Korály, ám az pontosan a léc alá vágódott. 3-1.
 A szünetben a múltheti Kiskinizs elleni mérkőzésen a vádlijára rúgást kapó Krajnyák Tamás nem tudta folytatni a játékot, a helyére Glonczi Károly érkezett. A játék képe nem nagyon változott, inkább a hazaiak jelentettek a kapunkra veszélyt, mintsem fordítva, ám helyzeteik rendre kimaradtak. A 48. percben Stefán Szabolcs helyett Buri Márió érkezett, míg az 54. minutumban Tóth Lászlót váltotta Füleki Csaba. A 70. percben Román Sándor érkezett gólszerzőnk helyett, míg öt perccel később Nagy Attila váltotta Törököt. A találkozó végére feljebb jöttek a mieink, és bár többet birtokolták Gloncziék a labdát, gólt nem sikerült szerezni, így 3-1-es vereséggel kezdte csapatunk a bajnokságot.

Emőd - Aszaló: 3-1 (3-1)
Emőd, 120 néző. V.: Nagy F.

Emőd: Batári - Jakab, Schimdt (Rémiás), Vass L., Jakab - Petruska (Lengyel), Kékedi (Tóth), Halász (Szabó), Vass T. - Bodzán (Nagy), Boncsér. Vezetőedző: Fejes Gábor
Aszaló: Korály - Juhász, Szászfai, Illlés, Balovics, Krajnyák B. - Krajnyák T. (Glonczi), Stefán (Buri), Török (Nagy), Horváth (Román) - Tóth (Füleki Cs.). Vezetőedző: Füleki János

Gólszerzők: Kékedi, Halász, Vass ill. Horváth

Ifjúsági csapatunk is ugyan vereséggel kezdte a szezont, a tavalyi bajnokcsapat ellen nagyon jól tartották magukat Kovács Krisztián tanítványai. Jó emődi első játékrész után, nagyszerű aszalói folytatás következett, és bár sokkal jobban játszottak fiataljaink a hazaiaknál a második félidőben, nem sikerült pontot szerezni.

Emőd U19 - Aszaló U19: 3-2 (2-0)
Emőd, 50 néző. V.: Haraszin

Aszaló: Kádas - Gáspár, Czimbalmos, Glonczi L., Lakatos A. (Takács) - Szabó, Kárpáti, Ádám (Lakatos R.), Füleki - Glonczi G., Bangó. Vezetőedző: Kovács Krisztián

Gólszerző: Ádám, Bangó