2011. október 29., szombat

Elrontott búcsúmeccs...

Horváth és Glonczi is csapata egyik legjobbja volt
 Szombaton a Glonczi Károly és Lajtos István is soraiba tudó MVSC ellen léptek pályára a mieink. Glonczi csapata egyik legjobbja volt, míg utóbbit 19 perc után lecserélték sérülése miatt, és a mérkőzés után Lajtos kijelentette, ez volt az utolsó mérkőzése! A búcsút azonban Kosztek és Tóth László elrontotta, ugyanis az ő, vagy legalábbis előbbi közreműködésével 2-0-ra diadalmaskodtak a mieink, ha nem is a szezon legjobb játékát produkálva, de kapott gól nélkül hozták el a három pontot Miskolcról, először a megyei I-ben! Képek a mérkőzésről: ide kattintva!
 A találkozó egyperces gyász szünettel kezdődött, a héten ugyanis elhunyt védőnknek Meczkó Gergőnek az édesapja, így ezúton is részvétét nyílványítja ki az Aszalói Sportegyesület! A csapat így fekete gyászszalaggal játszotta végig a mérkőzést együttérzését ezzel kifejezve a hiányzó Gergőnek és családjának! Így indult útjára a labda, amelyet a mieink többet birtokoltak az első percekben, s könnyen játszották át kétszer is a hazai védelmet. Az első ilyen lehetőségnél Varga-Horváth-Bodnár-Varga-Kispál  volt a labda útja, mindez egy olyan jó 10 méteren belül, azonban Kispál a tizenhatoson belülről lövés helyett még tolt egyet a labdán, ami így kikerült gólhelyzetből. A második rövid passzos játéknál szintén aktív résztvevő volt Varga, Kispál és Horváth, azonban itt előre tolt ékünk hibázott a végén. A 19. percben aztán a sérüléssel küzdő Lajtos István hagyta el a játékteret, helyére érdekes módon Tóth László érkezett. Ez egy félévvel ezelőtt még aszalói cserének is beillett volna, bár a mi Tóth Lacink is ott ült a kispadon. De vissza a mérkőzésre, ami azért annyira nem volt helyzetekkel teletűzdelt, sőt úgysem hazudnánk ha azt jelentenénk ki, az első félórában helyzetek nélkül játszottak a csapatok. A mi részünkről egyedül a szögletek után akadt némi veszély, bár tudták Demére figyelni kell, így őt csupán egyszer hagyták szabadon, de akkor is kisegítette a védelmet Császi kapus, így nem lett komolyabb veszély. Míg hazai oldalon pont Glonczi lábában volt a legnagyobb lehetőség: Tóth Norbert mellett húzott középre, majd jó 22 méterről ballal tekert a hosszú sarok irányába, azonban Lövey bravúrosan hárított. A félidő vége előtt Horváth agresszív letámadásnak lett meg az eredménye, ugyanis 2 védőtől is sikeresen elkotorta a labdát, azonban középre adása pontatlannak bizonyult így oda lett a lehetőség. Nem sokkal a lefújás előtt Varga Dávidot csapták arcul, pontosabban szemen, minek következtében középpályásunk jobb szeme alatt, csúnya vérömleny keletkezett, de Varga tudta folytatni a játékot, amely az első félidőben nagy csatát hozott, de gólt nem.
 A második játékrész elején, azonban csak úgy mint egy héttel ezelőtt Encs ellen, teljesen más játékot hozott, mint az első félidő, igaz most a hazaiaknak is akadt lehetőségük. A szünetben cserélt Barcsa László: Füleki helyét Ónodi foglalta el. Hamar, a 48. percben megszerezték a vezetést a mieink: Kosztek futott le az alapvonalig, majd középre lőtt labdájába Jóner ért bele olyannyira szerencsétlen módon, hogy az a saját kapujába vágódott! 0-1. Majd nem sok kellett volna ahhoz, hogy rögtön kettővel vezessünk, ismét Kosztek volt a főszerepben a jobboldalon, beadás helyett azonban lövést választott, amely éles szögből okozott kellemetlen pillanatot Császi számára, de bravúrral védett a hazai kapus. Az 56. percben Buri vágta az elemében lévő Glonczit, amiért sárga lapos figyelmeztetésben részesült, a szabadrúgást maga a sértett lőtte a rövidre, a berobbanó emberek sűrűjében azonban éppen Buri tudta blokkolni a megpattanó labdát. A 67. percben Tóth László váltotta Kispált. Nem sokat kellett várni az első próbálkozására támadónknak, Kosztektől kapott labdát egy igazítás után lőtte jócskán a kapu mellé. Jóval aktívabb volt a jobboldala a csapatnak a második félidő közepéig amikor is Koszteket állította meg lesen a játékvezető, majd szélsőnk labdaelrúgásért kapott sárga lapot, aminek még lesz jelentősége... Ismét Glonczi veszélyeztetett, ezúttal egy tizenhatos elől elvégzett szabadrúgást tekert el a sorfal mellett, azonban Lövey a helyén volt és biztos kézzel vette ölre a labdát. Kosztek ezúttal a baloldalon bizonyította gyorsaságát, középre adását azonban Császi ütötte ki az érkező Ónodi elől. Majd Buri robogott el a jobboldalt és adott középre, Tóth tisztán fejelhetett, azonban fejese a védő lábáról a kapus kezébe pattant. Próbálkoztak ugyan a hazaiak, de igazán nagy gólhelyzetet nem sikerült kialakítaniuk. A 77. percben kihasználva utolsó cserelehetőségét Barcsa László, a kissé visszafogottan játszó Bodnár helyére Abonyit küldte pályára, aki ha valamivel rutinosabb hamar betalálhatott volna, miután egy előre vágott labdát rástartolva jó 24 méterről lőtt nagy erővel a kilépő kapus fölött, egyúttal a jobb felső fölé is. A legnagyobb hazai helyzetre egészen a mérkőzés végéig kellett várni, egy jobboldali beadás után Jóner fejelt kapura, azonban már nem tudta irányítani a labdát, amit így Lövey védett. A már-már fejetlen előrenyomulásnak hazai részről a 89. percben lett meg az eredménye...Aszalói gól formájában! Egy kapura lőtt labda vágódott ki a tömegből egyenesen a félpályán álló Tóth László elé, aki 20 méteres körzetben senkitől sem zavartatva vitte a kapusra a labdát, majd elhúzva Császi mellett 5 méterről a kapuba az üres kapuba gurított! 0-2. A mérkőzés végén Kosztek indult volna húzott a középpálya közepe felé és ugyan alattomosan próbálták háromszor is felrúgni, csak negyedszerre sikerült, azonban szélsőnk ideges ezután a megengedettnél hevesebben reagálta le az őt ért rúgásokat, ezért Farkas játékvezető felmutatta neki a második sárga lapját, ami ugye automatikusan a pirosat vonzotta! Az utolsó percben egy felívelést követően Deme ugrott fel Leviczkyvel fejelni, ez utóbbi azonban rosszul érkezett a földre és a karjára esett, őt a mérkőzés lefújása után mentő vitte a kórházba. Ugyanis ez volt a mérkőzés utolsó eseménye, így a csapat zsinórban negyedik bajnokiját megnyerve továbbra is a tabella negyedik helyén foglal helyet! (Sajóbábony-Gönc: 1-0)

MVSC-TS Hungária – Aszaló    0-2 (0-0)
Miskolc, 150 néző. V.: Farkas.
MVSC-TS Hungária: Császi – Jóner, Lajtos (Levicki), Salap, Stipula, Pócs, Glonczi, Pataki, Tóth (Balajti), Szemerszki, Horváth (Jónás). Játékos-edző: Jóner Gábor.
Aszaló: Lövei – Buri, Deme, Konkoly, Tóth N., Kosztek, Varga, Bodnár (Abonyi), Kispál (Tóth L.), Horváth, Füleki. Edző: Barcsa László, Luhály István.
G.: Jóner (öngól), Tóth L.
Kiállítva: Kosztek (80.).
Jók: Salap, Pócs, Pataki, ill. Lövei, Horváth, Deme.
Ifi: 5-0-
Jóner Gábor: – Gondjaink ellenére megpróbáltunk eredményesen futballozni de szerencsétlen gólokat kaptunk amire válasz a mi részünkről nem érkezett.
Barcsa László: – Megérdemelten nyertünk.